KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12509279
*
nr 1250 9279
Skulptur
keramik. Höjd: 23 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:33:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 22:48:42
1
100 kr
29/4 10:24:50
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 1. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7026 Skulptur
Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:48
-
7386 Skulptur
Alla Eberling, "Tor" järn. Signerad AB-67. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:25
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:27
-
7372 Skulptur
Asien, metall. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35
-
7086 Skulptur
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Glas. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:21
*
Skulptur
nr 1250 9279
Skulptur
keramik. Höjd: 23 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 22:48:42 | 1 | 100 kr |
29/4 10:24:50 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 1. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7026 Skulptur
Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:48 -
7386 Skulptur
Alla Eberling, "Tor" järn. Signerad AB-67. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:25
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:27 -
7372 Skulptur
Asien, metall. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35 -
7086 Skulptur
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Glas. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:21